MATERIÁLY A VÝROBNÝ PROCES

Nábytok Javorina sa vyrába z masívneho dreva, z kvalitných a časom overených drevín pochádzajúcich z obnoviteľných lesov. Prvotriedne dubové a orechové prírezy sú spracované rokmi vycibrenou a unikátnou technológiou. Nábytok je vyrábaný na objednávku s víziou trvalej udržateľnosti tak, aby výroba nezaťažovala životné prostredie.

Európsky dub a americký čierny orech si v prevedení nábytku Javorina zachovávajú svoje vzácne vlastnosti. Prečítajte si viac o kvalitatívnych parametroch výrobkov.

Prírodné oleje a vosky

Dubové výrobky sú ošetrené olejovaním tak, aby vynikla krása kresby masívneho dreva. Používajú sa ekologické prípravky na prírodnej báze - olej z ľanového semena a prírodný vosk. Farebné prevedenie výrobkov v inom ako prírodnom prevedení je dosiahnuté olejovaním s pigmentom (v prípade tmavých odtieňov i parením).

Nábytok z masívneho orecha (americký čierny orech, junglans nigra) je v prírodnom prevedení ošetrený olejom s vyšším obsahom sušiny.

Táto povrchová úprava zaručuje ľahkú údržbu a plnú obnoviteľnosť obľúbených kusov nábytku aj v domácich podmienkach.

Dubový masív - Javorine v.d.

Stálosť materiálu

Aby sa zaistila stálosť výrobku a ďalšie technologické požiadavky, konštrukcia nábytku je doplnená aj o iné materiály ako masívne drevo (MDF, dyha, MLP - laťovka). Tie však pôvodom, ani vlastnosťami nenarúšajú ekologický charakter nábytku (použité sú v zásuvkách alebo vo vnútornej strane dvierok).

Masívne drevo má svoje špecifické vlastnosti, prečítajte si o nich viac.

Výrobok z masívu - Javorine v.d.

Každý produkt je unikát

Rovnako ako je unikátny dubový strom, tak aj každý produkt z Javoriny má originálny vzhľad a charakter. Farebná škála produktov a ich prevedenie je osobité v závislosti od použitého materiálu, jeho pôvodu, obsahu minerálov a chemických látok.

Prírodný, svetlý či tmavý odtieň. Náš nábytok z dubového dreva ponúkame v niekoľkých farebných prevedeniach.

Pre profesionálov

Vyberte si obľúbený produkt pre vaše projekty

3D modely

Predajné miesta

Ak chcete vidieť našu prácu na vlastné oči, pozrite si, kde to máte najbližšie

Chcem navštíviť

Kontakty

Máte na nás otázku? Opýtajte sa

Chcem kontaktovať

Internetová stránka javorina.sk používa súbory cookies na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti. Viac informácií nájdete v časti Ochrana osobných údajov.