MATERIÁLY

Európsky Dub a Americký Čierny Orech - používané dreviny prvotriednej kvality spĺňajú prísne kritériá selekcie i pôvodu. Dub je z prevažnej časti dodávaný píliarmi zo Slovenska, no i z oblasti krajín bývalej Juhoslávie. Americký Čierny Orech je americký názvom i pôvodom. Obe dreviny sú vysoko preferované na trhu kvalitného nábytku a svojim charakterom i vlastnosťami sú rovnako trendom v segmente luxusného nábytku moderných i klasických interiérov. Naši dodávatelia materiálu sú FSC certifikovaní a drevo pochádza z trvale obnoviteľných ekologických zdrojov.

Ďalšie materiály

SANDWICHOVÉ KONŠTRUKCIE

Ako doplnkový materiál pre nábytok Javorina sú používané sendwitchové konštrukcie skr. MLP. Dôvodom pre túto kombináciu materiálov sú vlastnosti, ktoré plnomasív nedokáže poskytnúť, t.j. stálosť tvarov, rozmerov a ich váha. 

Sandwitchové dosky v Javorine vyrábame z masívnych priečne-prekladaných dosiek z topoľa, smreka alebo borovice. Rovnako, ako dub alebo orech sú tieto dosky plnomasívne avšak v konštrukcii preplátovania sú pevné, tvarovo i rozmerovo stále a po aplikácii vonkajších vrstiev (3mm) dubového alebo orechového masívu i na nerozoznanie od plnomasívnej dosky v tomto materiáli. Ich použitie je najmä pri väčsích plochách čelných pohľadov alebo u produktov, ktoré budú pri užívaní vystavené vyššej vlhkosti alebo teplote. 

DÝHOVANÉ MATERIÁLY

Nábytok Javorina je vyrobený z masívnych materiálov, ktoré tvoria prevažnú väčšinu použitého materiálu. Z konštrukčných dôvodov a potrieb aplikácií nadrozmerných panelov a plošných materiálov v tenšom prevedení je však plnomasív nevhodný. Ako najvhodnejšiu náhradu nábytok Javorina používa dýhované materiály, poväčšine na doskách MDF (Medium Density Fibreboard), ktoré spĺňajú požadované kritériá materiálu, avšak nenarúšajú kompaktnosť, vzhľad ani ekologický charakter výrobku. Dýhované materiály používame na chrbáty alebo zásteny šatníkov a iných väčsích výrobkov ako i dná zásuviek komôd a skrinkového nábytku.

KOVOVÉ DOPLNKY

Jedinečnosť a charakter výrobkov Javorina je dosiahnutá kombináciou masívneho dreva a iných vhodných materiálov. Okrem kovaní a konštrukčných súčastí nábytok obsahuje i lištovania a akcenty, ktoré mu dodávajú "iskru", no i odľahčujú ťažký materiál.

Hliník, používaný u série SOLID má brúsený charakter a veľmi príjemne kombinuje masívne drevo.

Nerez, použitá u viacerých línií (NEXT, LINK, THEMA, BLOK...) poskytuje produktom hĺbku a odraz tak, aby výsledný efekt bola ľahkosť, luxus i umocnený charakter.

Kov, ako prírodný produkt je veľmi príjemný v kombinácii s masívnym drevom, dáva pocit stability a pevnosti avšak matným povrchom neuberá nič z krásy masívu.